Od barev k vlastní cestě uzdravení

Když mi bylo je 11 let v mém životě odešla na věčné časy bytost mě z nejbližších. Byla to pro mě bolestivá rána do srdce, která nešla vyjádřit slovy a já měla v sobě zmatek. Byl to takový zmatek a šum v mé mysli, že jsem myslela, že mi praskne bolestí srdce a hlava nikdy nepřestane šrotovat.


Potřebovala jsem tu bolest vypustit, pustit se jí a tak jsem začala malovat. Já jsem nikdy moc nemalovala, byla jsem spíše pohybový typ, ale v tuto silnou a bolestivou chvíli jsem cítila potřebu vzít štětec a své srdce přes barvy zase otevřít a moci se nadechnout.


A tak jsem několik dní malovala. Malovala jsem, ale nevěděla jsem co to bude. Když jsem svoji kresbu dokončila a pohlédla na výsledek sama jsem byla překvapená.
Bylo tam nebe a v něm se táhla jedna obrovská rudá kapka směrem dolů, která byla silně vystínovaná červenou barvou.

Byla to taková úleva, takový příjemný pocit, že jsem konečně vyjádřila to, co jsem slovy mnoho týdnů předtím nedokázala. Sama jsem konečně pochopila, jak moc bolestivě se citím. Plakala jsem a plakala, ale věděla jsem, že jsem konečně pochopila sama v sobě co cítím.


Když se na to dívám zpětně po 20 letech, říkám si: Taková krásná sebeléčba. A v tom mladém věku tolik uvědomění a vnitřní síly. I teď když píšu tento článek mám slzy v očích a citím tu sílu prožitku.

Barvy mě už tolik naučili v mém životě a tolikrát mi pomohli k sebeléčbě. Jsou součástí našich životů a díky nim můžeme prožívat různé situace různými způsoby. To je na barvách krásné – dávají nám určitý druh emocí, pocitů a mohou nám pomoci podpořit, co právě potřebujeme.

Barvy jsou úžasné, jak při léčení sebe sama, tak v pochopení druhých. Díky barvám můžeme vyjádřit své pocity a dát jim průchod ven.


Ráda bych Vám tímto článkem předala možnost pochopení, že ať se cítíme jakkoli. Třeba ani přesně nevíme, jak se právě cítíme. Protože někdy je to tak náročné, že vyznat se ve vlastních pocitech a emocích je pro nás nadlidský úkol. Že zrovna nemáme ani sílu cokoliv dělat, řešit a tak máme v sobě i někdy zoufaství.


🙏 Můžeme mít pocit, že to ani neskončí…ale věřte mi skončí. 🙏

Ale tvořme si pro sebe v bolestných zkouškách prostředí, které nám dělá dobře. Naslouchejme své intuici i když zrovna nechápeme, proč to máme dělat. Prostě to udělejme bez mometálního vědění, jaký bude výsledek.

💙 PROTOŽE NAŠE INTUICE A SRDCE NÁS VŽDY LÉČÍ.

🧡 PROTOŽE MY SAMI VÍME NEJLÉPE, CO POTŘEBUJEME.

💛 PROTOŽE MY JSME TI TVŮRCI, TAK TVOŘME S POKOROU K SOBĚ.

❤️ PROTOŽE NIKDO JINÝ TO ZA NÁS NEUDĚLÁ.

💚 PROTOŽE ŽIVOT NÁM NABÍZÍ MOŽNOST VOLBY A JEDINÝ KDO VOLÍ JSME MY.

Chtěla jsem tímto vlastním příběhem ukázat, že když jsme otevřeni sami sobě, dokážeme se léčit a můžeme mnohé zvládnout. Ale věřme si, naslouchejme a nepochybujme.

Nepochybujme o svých možnostech a o tom, že my sami nejlépe víme.

Mám Vás ráda a z celého srdce Vám děkuji za možnost s Vámi sdílet samu sebe, svojí práci a nadšení k životu.
S láskou Vaše Šárka 💜

Šárka Bláhová
Tvořím v souladu a harmonii pro ty, kteří chtějí mít vědomý život. Vytvářím jedinečné produkty a projekty na míru, které pomáhájí k navrácení se zpět ke své duši. Otevírají váš potenciál a vedou vás k vlastnímu napojení se na Božský zdroj, což utváří váš život do souladu a harmonie. Můj příběh si přečtěte zde
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.