Z lásky k sobě žít

Pocit viny a jeho vymazání ze svého života

Přeji Vám krásné ráno.

Ráda bych s Vámi sdílela článek, jenž jsem psala asi před dvěma lety na svém facebooku. Jeho téma je silné a důležité k nalezení vnitřní svobody. Proto se k němu vracím i teď, třeba někomu může zase pomoci.

Takže….

Pocit viny a jeho vymazání ze svého života

Včera mi byla položena otázka mojí kamarádkou, která se momentálně potýká s otázkou pocitu viny a jejími bolestnými projevy ve své duši. Tento týden jsem o vině mluvila i s jednou klientkou. A tak myslím, že to zajímá mnoho lidí.

Pocit viny je jen pocit, který nám byl uměle vytvořen výchovou našich rodičů, opatrovníků a dalších, jenž ovlivnili náš život a náš postoj k sobě samým. Není důvodem se na ně zlobit. Oni sami tak byli vychování a tak jen kopírují vzorec svých rodičů.

Myslím, že základem uvědomění o vině je to – že jsme byli vychováni v těchto vzorcích:
 • Lásku si musíš zasloužit.
 • Chyby nesmíš dělat.
 • Pokud chybu uděláš nesmí se to opakovat.
 • Pokud učiníš chybu následuje stres a pokoření, protože to si člověk zaslouží, když činí chyby.
 • Pokoření je velmi důležité pro nabití uvědomění ze svých chyb.
 • Trest musí být dostatečný, aby měl smysl.
 • Budu tě mít rád, až svoji chybu odčiníš – až ji dostatečně v sobě prožiješ a vytrpíš.
 • Pak může následovat opět láska.

JE TO ZAČAROVANÝ KRUH.

Bohužel málo kdo z nás byl vychován ve vzorci, že chyby jsou přirozené a důležité pro náš osobní vývoj a duševní růst. A jediné co nám může být přínosem z této situace – je samotné uvědomění, co příště uděláme jinak.

Mnoho z nás zažilo výchovu v které je důležité po svém pochybení, zažít trest. A hlavně pocit viny, protože když se neobviníme, tak nedostatečně odčiníme svoji chybu. A pokud dostatečně nebudeme za svoji chybu trpět, nejsme dost pokorní a nezasloužíme si lásku sami od sebe natož od druhých.

Tento bolestný vzorec, který trápí hodně lidí. Je jedním z těch co jsou začarovaným kruhem a bludištěm našich nešťastných a bolavých duší.

Myslím, že je tedy důležité si položit otázku? MÁ VINA PRO NÁS NĚJAKÝ PŘÍZNIVÝ DOPAD? POMÁHÁ NÁM V NĚČEM?

Proč bychom se tedy měli trápit? Sebebičovat? A zažívat bolest duše, která se při hlubším prožívání zarývá do našeho fyzického těla a projevu se nám na našem zdraví?

Je tedy jen na nás. Zda-li se rozhodneme, změnit přístup k sobě a budeme se snažit nacházet ve svých chybách jen to dobré. A to co nám mají ukázat – jak příště věci činit jinak a nic víc.

Přej Ti ať tvůj výběr v sobě nese poslání tvého srdce a potřeby tvé duše a jejich tužeb.

S láskou Šárka ❤

Šárka Bláhová
Tvořím v souladu a harmonii pro ty, kteří chtějí mít vědomý život. Vytvářím jedinečné produkty na míru a též projekty, které pomáhájí k ochraně nás a našich energetických i fyzických těl. A taktéž přispívají k následnému napojení se a pochopení sebe sama. Můj příběh si přečtěte zde
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Chci se dozvědět více o novém projektu Vědomé poznávání
 • Jukni na video
 • ebook: Jak si plnit svá přání a sny díky pochopení zákonu přitažlivosti

  Tento ebook Tě povede cestou nových změn ve tvém životě. Podpoří Tě v pochopení základních zákonitostí, jenž jsou v našich životech neoblomné. Díky jejich znalostem můžeš svůj život přetvořit a naplnit své snění V OPRAVDOVÉ BYTÍ.

 • Nejnovější příspěvky