Život může být jako tyto dva stromy – buď vysušený, unavený a nebo plný života a houževnatosti.

Šla jsem zrovna s dětmi z nádraží, když jsem cestou zahlédla tyto dva stromy. Zastavila jsem se a říkám si:

„Je zvláštní, že tyto dva stromy rostoucí pár centimetrů od sebe jsou každý jiný. Mají stejnou půdu, vodu, slunce…“

A v tu chvíli si říkám: “ Je to stejné jako s námi lidmi.“

Jednou můžeme být vyčerpaní bez chuti do života a bez radosti. Ale na další den, jsme plní houževnatosti, veselí a chuti tvořit.

Každý z nás někdy balancuje, každý z nás někdy prožívá bolest či životní úskalí ale….Ano, věřím, že tam je to ALE….

To velké ALE…záleží na nás samotných, jak si dovolíme životem procházet a kterým emocím se silně poddáme. Jestli budeme obětí situace, vztahu, systému dnešní doby. Nebo vezme život do vlastních rukou a plně přijmeme zodpovědnost za své bytí, za svůj život, své zdraví a za své vztahy.

Sama vím, že někdy se to může zdát náročné, ale je to jen o rozhodnutí a o přijetí. Přijetí, že už chci být odpovědná za sebe a svůj život, že chci být tvůrcem…Nemůžeme změnit druhé, nemůže vzít zpět co jsme učinili.

Ale můžeme žít tady a teď.

Když člověk dojde k tomuto poznání, může zvolit dvě varianty. A já se s oběma variantama několikrát ve své profesi setkala.

Ta první je: Ano, vím to. Jenže jednoduše se to řekne a hůř dělá. Ach jo, když já to mám tak těžké.

Ta druhá je: To je super, takže já sama si mohu tvořit, mohu měnit. To je skvělé a s čím začnu?

Už ze samotného postoje vycítím, že buď je člověk připravený na změnu nebo ještě neuzrál jeho čas. Není důvod posuzovat proč zrovna tento muž – žena hledá důvody proč to nejde. Prostě to tak má a já mohu být jen vděčná, že to mám jinak. Nemůžeme je odsuzovat, kritizovat, že to mají jinak. Prostě to tak je.

Spíš můžeme nabídnout pochopení, lásku a nebo jen chvíli ticha a s dotyčným pobýt, aby v tom nebyl sám.

Já osobně věřím, že každý z nás je zde proto, aby nabyl určité úrovně vědomí a proto už neočekávám, že to bude mít stejné jako já. A ani u sebe neočekávám, že když potkám někoho zkušenějšího, zralejšího, že musím nutně být okamžitě, tak vědomá….

Vím totiž jednu zásadní věc:

Vždyť každý máme svojí cestu…své poznání…své současné duševní zkušenosti.

Každý z nás se učí. Každý z nás má své tempo. Každý z nás má své duševní zkušenosti z minulých životů a každý tu máme jiný důvod, proč tu jsme.

Je to stejné jako když jsou děti malé, dáváme jim čas na jejich učení, pochopení. Tak stejně je to i s námi dospělými. Jen si to dovolme a následně to, můžeme přirozeně přijmout i u druhých.

Možná někoho z Vás napadlo, dá se tedy podpořit komplexně společnost v rychlejším zrání? Tak aby to mělo dopad na všechny?

Já věřím, že ano.

Myslím si, že každá moje myšlenka, slovo posiluje kolektivní vědomí. A tak stejně ho můžu svými slovy, myšlenkami oslabovat. Věřím, že když budu pracovat sama na sobě a budu vše předávat svým dětem přirozenou formou, udělám mnoho pro sebe, svojí rodinu, své následovníky i celou společnost.

Vždyť vše začíná u drobností, u malých krůčků…z toho vzniká cesta po které půjdeme… Cesta jenž už jsme ušli, je odrazem nás samých a není důvod se za ní trápit, jelikož to byl odraz naší zralosti, vědomostí a i něvědomosti….

….ale ta cesta vždy někam vede…

A já za sebe mohu říci, že když ji vedu kam nechci, už se nebráním. Jen se poučím a vedu ji pomalu zpět méně trnitým terénem. Někdy ale ty trny jsou tím, co mi může ukázat tu cestu, kterou opravdu chci jít.

Když nabydu uvědomění ze síly trnů, tak až v tu chvíli se mohu vrátit zpět k samotnému květu.

Moji drazí přátelé, cítím, že není třeba už nic dodávat. Věřím, že někteří z Vás by rádi četli dál….ale někdy stačí nadhodit myšlenku a každý z nás si sám vybere svojí cestu ;-)))

Z celého srdce Vám přeji krásný den a brzy se těším na čtenou. Jestli Vás mé texty baví, můžete dostávat pravidelnou dávku na mém facebooku :-))) Zde je odkaz – Ze srdce k vám. Když byste měli pocit, že tápete – může Vám být příjemným pomocníkem eBook zdarma, jenž jsem napsala pro naplnění našich přání a radosti. Zde je odkaz na eBook .

S láskou a pokorou Šárka

Šárka Bláhová
Tvořím v souladu a harmonii pro ty, kteří chtějí mít vědomý život. Vytvářím jedinečné produkty a projekty na míru, které pomáhájí k navrácení se zpět ke své duši. Otevírají váš potenciál a vedou vás k vlastnímu napojení se na Božský zdroj, což utváří váš život do souladu a harmonie. Můj příběh si přečtěte zde
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.